Rezultati starejše deklice

Selekcija starejših deklic je bila tudi letos ena izmed številčnejših selekcij kluba, kar že nekaj let zapovrstjo vedno znova dokazuje, da se murskosoboški odbojkarski šoli rada pridružujejo ravno mlada odraščajoča dekleta. Selekcija starejših deklic je bila zato tudi v odbojkarski sezoni 2018/19 razdeljena na dve ekipi.

Prvo ekipo so sestavljale starejše, nekoliko izkušenejše mlade odbojkarice, ki jih je vodil Blaž Ajlec v sodelovanju z Marušo Fujs, drugo ekipo pa dekleta, ki so k selekciji starejših deklic iz kategorije male odbojke pristopila letos ali pa so primarno še spadala pod kategorijo male odbojke. Druga ekipa je tekmovala pod vodstvom Bernarde Sukič Škrilec.

Združeni v različnosti (FOTO: Jure Banfi)

Prva ekipa se je kot edina neporažena ekipa v svoji skupini zanesljivo uvrstila v A ligo odbojkarskega prvenstva, kar je najvišji nivo tekmovanja v tej starostni selekciji. Deklice druge ekipe pa so si s požrtvovalno igro v kvalifikacijah nabrale kar nekaj bogatih izkušenj, prvenstvo pa nadaljevale v sklopu tekmovanja B lige.

V slogi je prava ekipna moč (FOTO: Jure Banfi)